Modne, a przystępne w cenie oprawki męskich okularów korekcyjnych stanowią stały asortyment sklepów optycznych. Znaleźć w nich można produkty znanych marek, które charakteryzują się specyficznym wykonaniem i ciekawym designem. Przykładem takich produktów są okulary Ray Ban, które wiodą prym wśród osób decydujących się na zakup korekcyjnych oprawek. Co sprawia, że mężczyźni się na nie decydują i czy jedynym wyznacznikiem jest cena?
Wizerunek jest ważny
Jak Cię widzą, tak Cię piszą. To znane powiedzenie stało się istnym credo wśród nastolatków i osób dorosłych. Każdy chce podkreślić swoje poczucie stylu i dobrego smaku. To samo dotyczy mężczyzn, którzy w ostatniej dekadzie przywiązywać zaczęli większą wagę do własnego wizerunku. Stawiają na modne kolekcje ubrań, dobrą fryzurę i oczywiście dodatki. Wśród nich nie braknie modnych oprawek okularów korekcyjnych. Umiejętnie dobrane podkreślają urodę, łagodzą lub wyostrzają rysy twarzy i dopełniają męską stylizację. Wśród różnych propozycji widocznych w sklepach optycznych, zarówno tych internetowych, jak i stacjonarnych, prym wiodą oprawki męskie Ray Ban. Dostępne są w różnych kształtach i kolorach, a co najważniejsze nie są przesadnie drogie. Można sobie na nie pozwolić, nie nadwyrężając specjalnie kieszeni. Czy to jedyny powód ich popularności wśród męskiej klienteli? Oczywiście, że nie. Warto przyjrzeć się specyfice tych oprawek.
Specyfika oprawek męskich Ray Ban
Oprawki tej marki cechuje przede wszystkim jakość wykonania. Naturalnie, to samo można powiedzieć o innych oprawkach renomowanych marek, ale warto podkreślić, że w parze z przystępną ceną idzie wysoka jakość zastosowanych do produkcji tworzyw.
- Włókna węglowe. Materiał ten służy do produkcji zauszników oprawek Ray Ban. Skutkuje to wysoką ich trwałością. Sprawia, że okulary nie zsuwają się z uszu.
- Acetat. Występuje on w różnych kolorach i ma charakterystyczną, gładką powierzchnię. Jest ona przyjemna w dotyku. Oprawki męskie Ray Ban nie powodują reakcji alergicznych. Czemu tak jest? W toku produkcji nie dodaje się żadnych środków chemicznych, które w kontakcie z głową użytkownika powodują podrażnienie.
- Stal nierdzewna. Niby nic wielkiego. W końcu materiał ten wykorzystywany jest od lat w produkcji okularów i to z powodzeniem. Tu jednak pokrywana jest ona specjalną warstwą hipoalergiczną. Efekt jest taki, że noszenie takich oprawek nie powoduje nieprzyjemnych podrażnień.
- Tytan. Oprawki tego producenta wytwarzane są również z tytanu. Poza lekkością i odpornością na urazy mechaniczne jest również odporny na działanie czynników atmosferycznych. Zastosowanie tytanu niweluje procesy prowadzące do korozji.
- Memo Ray i Light Ray. Pod tymi nazwami kryją się ciekawe materiały produkcyjne. Memo Ray jest niczym innym jak stopem niklu i tytanu. Charakteryzuje się ponadprzeciętną trwałością i lekkością. Light Ray z kolei jest w pełni hipoalergiczny.
- Liteforce. To jest dopiero materiał. Cechuje się ponadprzeciętną wytrzymałością na negatywne działanie czynników chemiczno-mechanicznych. To powoduje, że jest wykorzystywany w przemyśle lotniczym.
Wykorzystanie do produkcji tych oprawek powyższych surowców daje wysoką gwarancję jakości. Niezależnie od tego, czy męscy użytkownicy są tego świadomi, czy nie, noszą naprawdę jakościowo dobre okulary.
Czemu nie warto stawiać na podróbki?
Popularność znanych marek sprawia, że szybko znajdują one nieuczciwych naśladowców. Jak grzyby po deszczu powyrastały podróbki męskich okularów korekcyjnych. Są one relatywnie tanie i kuszą podobieństwem do pierwowzorów. Znajdują one klientów, którzy nie robią tym interesu życia. Powód? Okulary będące podróbkami nie są wykonane w technologiach cechujących oryginał. Nie produkuje się ich z jakościowo dobrych materiałów. Stąd początkowa euforia klienta szybko zamienia się w totalne rozczarowanie. Nagle okazuje się, że okulary są ciężkie, niewygodne i podrażniają skórę. Warto rozważyć tę kwestię przed podjęciem decyzji dotyczącej zakupu podróbek.