Jak wybrać oprawki do okularów?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie wybranie odpowiednich oprawek do okularów jest znacznie prostszym zadaniem, niż mogłoby się wydawać. Wystarczy wiedzieć, jakie kwestie wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji. Dlaczego warto postawić na oprawki Marc Jacobs?

Oprawki dla twarzy o owalnym kształcie

Należy mieć świadomość, że twarze o owalnym kształcie mają bardzo zrównoważone proporcje. Wyróżniają się zaokrąglonym czołem i brodą, a także stosunkowo wysokimi kośćmi policzkowymi. Zdecydowanie najczęściej wymienianym atutem owalnej twarzy jest fakt, że większość oprawek będzie idealnie pasowała. W celu zachowania naturalnego wyglądu rekomendowane jest postawienie na oprawki, które będą węższe od najszerszej części twarzy. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się kwadratowe oprawki.

Oprawki dla twarzy w kształcie serca

Warto wiedzieć, że twarze w kształcie serca wyróżniają się szerokim czołem, które zwęża się w kierunku brody. Można oczywiście bez większego problemu zrównoważyć naturalną szerokość czoła. Wystarczy w tym celu zdecydować się na szersze oprawy posiadające detale przyciągające wzrok. Doskonałym przykładem może być kocie oko. Osoby z tego rodzaju twarzą przeważnie wybierają oprawki w jasnym kolorze.

Oprawki dla zaokrąglonych twarzy


Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że owalne twarze są dość krótkie. Ponadto wyróżniają się zakrzywionymi liniami i miękkimi rysami np. zaokrąglona broda, pełne policzki i subtelny podbródek. Świetnym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na prostokątne oprawki. Dzięki temu dana osoba doda swojej twarzy znacznie więcej wyrazistości.

Oprawki dla kwadratowych twarzy

Osoby, które posiadają wydatną szczękę i szerokie czoło, a długość i szerokość twarzy są proporcjonalne, mają twarz w kształcie kwadratu. Rekomendowane jest w takiej sytuacji postawienie na ramki, które wysmuklą kształt twarzy. Oczywiście należą do nich wąskie kształty, które mają subtelne kąty. Osoby, które jednak są zainteresowane innym rodzajem oprawek, powinny poszukać owalnych, wąskich ramek. Będą one bardzo dobrze pasowały do kształtu kwadratowej twarzy.

Oprawki dla trójkątnych twarzy

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że osoby z trójkątnymi twarzami bardzo często mają wąskie czoło, które stopniowo rozszerza się do szczęki. Zalecane jest wtedy dodanie szerokości do górnej jednej trzeciej twarzy. Warto postawić na oprawki Marc Jacobs, które będą w stanie podkreślić oczy. Nie należy sugerować się tylko ceną.