Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne – czy to dobry wybór?

Okres wiosenno-letni nie jest często zbyt komfortowy dla osób noszących okulary. Stają one bowiem przed dylematem, czy nosić okulary korekcyjne i borykać się z ostrym słońcem, czy założyć okulary przeciwsłoneczne, ale przez to zmniejszyć sobie jakość widzenia. Żadne z tych rozwiązań nie jest do końca dobre. Jest jednak sposób na to, aby skutecznie sobie z tym problemem poradzić. Mowa tu o zakupie okularów przeciwsłonecznych korekcyjnych. Czy to dobry wybór?

Okulary przeciwsłoneczne – dlaczego warto je nosić?

Wiele osób z wadą wzroku decyduje się na noszenie soczewek korekcyjnych i okularów przeciwsłonecznych jednocześnie

Noszenie okularów przeciwsłonecznych zalecane jest szczególnie wiosną i latem, kiedy słońce świeci najmocniej. Takie okulary chronią bowiem oczy przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Pamiętać bowiem trzeba, że zbyt duże narażanie oczu na działanie promieni UV możne znacząco pogorszyć wzrok. Dlatego istotny jest również sam wybór okularów przeciwsłonecznych. Te wyposażone muszą być w odpowiedni filtr. Najlepiej, aby był to filtr UV 400, który najskuteczniej chroni oczy przed słońcem. Osoby z dobrym wzrokiem nie mają wiosną czy latem żadnego problemu. Wystarczy, że założą po prostu dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne. Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku osób, które na co dzień noszą okulary korekcyjne. To właśnie im w szczególności poleca się okulary przeciwsłoneczne korekcyjne.

Dla kogo okulary przeciwsłoneczne z korekcją?

Śmiało, można powiedzieć, że okulary przeciwsłoneczne korekcyjne to dobry wybór dla każdej osoby, która ma wadę wzroku. Takie okulary zapewniają duży komfort w słoneczny dzień. Takie okulary zaleca się również kierowcom. W ich przypadku jest to znacznie lepsze rozwiązanie w porównaniu z fotochromami, czyli okularami przyciemniającymi się soczewkami. Ich skuteczność jest bowiem mniejsza niż w przypadku okularów przeciwsłonecznych korekcyjnych.

Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne a soczewki

Wiele osób z wadą wzroku decyduje się na noszenie soczewek korekcyjnych i okularów przeciwsłonecznych jednocześnie. Trzeba wiedzieć, że takie rozwiązanie nie zawsze zdaje egzamin. Soczewki zawsze bowiem narażone są na działanie czynników zewnętrznych. Latem na plaży może być to choćby piasek czy woda. Łatwiej wówczas o infekcję oka. Okulary korekcyjne przeciwsłoneczne rozwiązują ten problem.

Decydując się na zakup okularów przeciwsłonecznych korekcyjnych, zawsze kierować powinno się ich jakością. Dlatego zakup dokonany powinien być w sprawdzonym salonie lub sklepie internetowym. Wówczas można mieć pewność co do tego, że spełnią one swoje zadanie.