Pomoce dla osób słabowidzących

Wychodząc na przeciw Państwa potrzebom zawarliśmy kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na refundację zakupu pomocy optycznych dla osób niedowidzących i słabowidzących. W naszej ofercie znajdują się:

 • okulary lornetkowe do dali i bliżypartnerzy
 • okulary lupowe
 • okulary pryzmatyczne
 • monookulary do dali i bliży
 • lupy o bardzo szerokich możliwościach zastosowania
 • powiększalniki elektroniczne
 • okulary filtrujące
 • pulpity oraz lampy do czytania

Współpracujemy i posiadamy produkty firm specjalizujących się w produkcji pomocy optycznych: COIL, MULTILENS, SCHWEIZER, ESCHENBACH

System Vario Plus Eschenbach
oferuje optymalną wszechstronność. Zapewnia  9 różnych poziomów powiększenia od 2.8x do 12,5 x i cały szereg opcji oświetlenia. System ten jest zatem bardzo uniwersalny i może być dostosowany do indywidualnych potrzeb. Oznacza to, że  vario plus oferuje najbardziej zróżnicowany wybór opcji oświetlenia i powiększeń. Przez ponad 10 lat, ESCHENBACH testował oświetlenie XENON które zastowane jest w vario plus. Gaz XENON-owy stosowany w tym świetle zapewnia długotrwałe, jasne oświetlenie materiałów do czytania. System Vario Plus oferuje maksymalną niezawodność.

System Varioplus Eschenbach

Cechy lupy:

 • Okrągła
 • Uchwyt baterii
 • System Vario Plus jest szczególnie przydatny dla użytkowników, z chorobą Parkinsona, drżeniem rąk związanym z wiekiem     
 • lupa opiera się bezpośrednio na czytanym tekście przez więc może być używana przez długi okres czasu.
 • Duży, łatwy w użyciu przełącznik
 • Głowice lup o średnicy większej niż 58 mm (mod.15539, 15549 i 15599) są wyposażone w chowaną czerwoną linię co poprawia orientację w tekście i zwiększa prędkość czytania
 • Prostokątne głowice lup są wyposażone w obrotowy segment soczewek uzupełniających.
 • Wszystkie soczewki są lekkimi obiektywami asferycznymi PXM
 • Wszystkie soczewki zostały pokryte z obu stron twardą powłoką cera-tec ® 
 • Uchwyt baterii dla 2 baterii ("baby" typ) lub 2 akumulatory
 • Light: sferyczna żarówka 2,5 V, 250 mA

Eschenbach serii Economy Mobilux
zapewnia doskonały stosunek jakości do ceny. Lupy te są  idealne do domowych zastosowań, takich jak wyszukiwanie numeru telefonu, czytanie etykiet  na lekach itp. Niewielkie i poręczne można  je ze sobą zabrać wszędzie: do sklepu by odczytać cenę na produkcie, słabo oświetlonej restauracji, do przeglądania menu - ponieważ zawierają oświetlenie żarowe.  Znakomicie nadaje się na prezent. Jest to nowy przedmiot światowego lidera pomocy dla słabowidzących. Posiada utwardzone powierzchnie soczewki powiększającej, konstrukcja wykonana z bardzo dobrego materiału.

Ponadczasowa klasyka – uniwersalna lupa zamykana
Mała, poręczna i kompaktowa. Idealna do kieszeni lub schowka. Obiektyw jest chroniony przez skórzane etui. Bardzo dobre rozwiązania kiedy potrzebujemy szybkiego i dyskretnego powiększenia. Dzięki specjalnie ukształtowanej soczewce asferycznej nie zniekształca obrazu. Oglądane szczegóły są bardzo wyraźne. Idealnie nadaje się dla filatelistów, numizmatyków, fotografów.

Lupa zamykana

VisoLED
jest małą i poręczną lupą, która może być umieszczona bezpośrednio na czytanym tekście. Ma swoje własne światło, co gwarantuje optymalne oświetlenie niezależnie od złych warunkaów oświetleniowych. Zapewnia  również  obraz, bez drgań, idealny do czytania tekstu małym drukiem podczas jazdy.
Zastosowanie lupy jasnego pola i okularów do czytania podwaja powiększenie przy tej samej odległości od czytanego tekstu.

Mobilux LED
jest to seria lup podświetlanych ręcznych z oświetleniem LED SMD zapewniającym wiele nowych korzyści!

Lupa z podświetleniem LED

SMD LED oświetlenie zapewnia alternatywne źródło światła preferowane przez wielu ze względu na jego wyraźnie bielsze widma i dłuższą żywotność.
Dioda LED posiada niemal nieograniczoną żywotność (50.000 godzin!). Akumulatory działają 5 razy dłużej, jak w przypadku korzystania z oświetlenia  żarówkowego! Te cechy zapewniają niższe koszty użytkowania i sprawiają, że lupa jest jeszcze łatwiejsza w obsłudze! Jest to nowy przedmiot światowego lidera pomocy dla słabowidzących.

Easy POCKET
Czy chcesz przeczytać drobnym maczkiem tekst wydrukowany w programie, gdy siedzisz w ciemnym teatrze lub studiować wina w restauracji? Czy chceasz przeczytać zawartość na opakowaniach, gdy jesteś na zakupach lub rozszyfrować co jest napisane drobnym maczkiem przed podpisaniem umowy? Idealnie nadaje się do powiększenia obrazu w telefonie przy odczytywaniu książki telefonicznej i sms. Nie zależnie od twoich potrzeb Easy POCKET, oświetlony obiektyw w kieszeni, nie większy od karty kredytowej i grubości tylko 6 cm, powinien być twoim towarzyszem w każdej chwili. Bez problemu mieści się w futerale telefonu komórkowego, w portfelu.

Lupa Easy Pocket

Wyposażona w zintegrowny SMD-LED, easy POCKET zapewnia optymalne, jasne i wspaniałe oświetlone powiększenia we wszystkich warunkach  wewnątrz pomieszczenia bądź na zewnątrz. Co więcej Easy Pocket to nie tylko zwykłe lupy, to stylowe i eleganckie akcesoria. Wysoka jakość - dyfrakcyjnie asferyczna soczewka. SMD-LED i baterie są chronione przez wzmocnioną włóknem szklanym obudowę. Posiada State-of-the-art-światło LED na co pozwala konstrukcja Easy POCKET, która jest ultra cienka. Lupa wyłącza się automatycznie gdy obiektyw jest schowany - co oszczędza baterię. Jest to nowy przedmiot światowego lidera pomocy dla słabowidzących. 

Max TV
ma zastosowanie do miłego i komfortowego oglądania telewizji. Idealany do użytku w domu, w kinie, w teatrze czy podczas wydarzeń sportowych. Posiada 2,1x powiększenie. Telewizja odgrywa ważaną rolę dla wielu ludzi w celu uzyskiwania informacji. Okulary MaxTv  powstały  dla ludzi z problemami wzroku. Odległośc użytkowania od 1m do 3m. Zaletą jest to, że łatwo jest ustawić ostrość osobno dla każdego oka. Duży zakres ostrości oznacza doskonałą jakość obrazu. Okulary są lekkie, co zmniejsza zmęczenie przy długim oglądaniu. Zauszniki nie ślizgają się podczas użytkowania, dodatkowo są z wkładkami drucianymi, więc można je kształtować, co zapewnia komfort i lepsze dopasowanie.

Okulary Max TV dla osób słabowidzących

Max DETAIL
Okulary idealne do pracy gdzie potrzebne są dwie wolne ręce. Zamiast korzystania z lup przenośnych, które musimy trzymać w dłoniach możemy korzystać z okularów powiększających. Zaletą jest to że, łatwo jest ustawić ostrość osobno dla każdego oka. Duży zakres ostrości oznacza doskonałą jakość obrazu. Znormowany rozstaw źrenic od 60 do 68 mm. Okulary są lekkie, co zmniejsza zmęczenie podczas długich godzin pracy. Zauszniki nie ślizgają się w czasie użytkowania dodatkowo są  z wkładkami drucianymi, więc można je kształtować, co zapewnia komfort i lepsze dopasowanie.
Powiększenie 2x. Odległośc użytkownia od 40cm do 60cm.Okulary Max Detail
 

Pryzmatyczne monookulary Vario-Plus
wykorzystywane są w różnych okolicznościach: jako ręczne lornetki do odczytywania szczegółów z dalszych odległości, takich jak np.: nazwy ulic, numery domów, czy też pojazdów komunikacji miejskiej; jako pomoc optyczna dla osób słabowidzących; jako lupa stołowa z trzykrotnym powiększeniem lub też jako ręczny mikroskop z możliwością powiększania do 25x. Waga - 90 g. Focus (głębia ostrości) - od 30 cm do nieskończoności. Vario-plus f-my Eschenbach to pomoc optyczna na prawie każdą okazję.

Okulary pryzmatyczne


Okulary lornetkowe

Osoby słabowidzące mogą, w określonych sytuacjach, zwiększyć swój komfort widzenia, dzięki zastosowaniu optycznych systemów powiększających, wbudowanych w okulary. Zasadniczo chodzi tutaj o małe lunetki, które poprawiają widzenie w dali. W większości oferowanych systemów można nakładać dodatkowe nasadki, które pozwalają przestawić system do lepszego widzenia dla bliży. W ten sposób można stosować okulary przemiennie - do widzenia z daleka oraz z bliska.

Okulary lornetkowe